Beyoğlu’nda İnce Ruhlu Mistik Bir Mekan : Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi

Özgün tatlara sahip mutfağı ve zengin şarap kavıyla 150 yıllık bir tarihin içinde hizmet veren Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, uzun kış gecelerinde sıcacık bir buluşma noktası.

Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, pasaja güneybatı kapısından girerken sağda yer alıyor. Pasajın açılışının ilk yıllarında bu yerde Rum Yaşlılar Bakım Evi vardı. Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi’nin logosu o günlerden miras. Mekan, Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar zamanının ünlü restaurantıı Anania’ya ev sahipliği yaptı.

Orijinal mimarisi tamamiyle korunan Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi, şarap mahzenini andıran taş örgüsü ve ahşabın sıcaklığıyla, konuklarına 150 yıllık bir tarihi yaşatıyor. Üst kattaki salonda kemerli kubbelerle birbirinden ayrılan bölümler mekana mistik bir hava katıyor.

Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi’nin mutfağı, tarihi yapısıyla aynı renkliliği ve zenginliği taşıyor. Meze ve peynir çeşitleri, taze deniz ürünleri, İtalyan ve İskandinav mutfağından özgün tatların yanı sıra Anadolu mutfağından bilinmedik lezzetler fark yaratıyor. Dünyanın her yerinden seçilmiş salata çeşitleri, İatlyan mutfağının gözdesi spagettiler, -özlellikle- kırmızı şarapla birlikte yenilmesi tavsiye edilen İtalyan ve İskandinav mutfağının ortak yemeği Plank Steak, özel bir lezzet olan Hazzo Pulo Special ile Kaymaklı Dut Tatlısı, Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi’nde keşfedeceğiniz sadece buraya özel tatlarından birkaç tanesi.

Türkiye’den ve dünyadan seçkin şarap türleriyle zengin bir kava sahip olan Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi’nde rakı ve bira gibi diğer içki çeşitlerini de bulabilirsiniz. Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi haftanın belirli geceleri, eğlenmek isteyen dostlarını canlı fasıl ya da gitar dinletileri ile ağırlıyor.